Centrum pomociPomocník
Striebro
Sporenie vo forme strieborných odliatkov

Vy si vyberáte striebro ako cieľ sporenia.
S každým nákupom vám budú priradené podiely na veľkých odliatkoch striebra.

Sporenie vo forme strieborných odliatkov
Drahý kov s antibakteriálnym účinkom

Vďaka svojmu antibakteriálnemu účinku je striebro dôležité pre použitie v medicíne. Priemysel z tohto jeho účinku profituje v oblasti výroby chladničiek a práčiek. Už v období strarých Egypťanov bola táto jeho vlastnosť ľudstvu známa a uchovávali pitnú vodu v postriebrených nádobách.

Disponuje najvyššou vodivosťou zo všetkých kovov

Striebro sa vyznačuje najvyššou elektrickou a termickou vodivosťou zo všetkých kovov a nachádza uplatnenie v každom aute, mobilnom telefóne a svetelnom spínači. Striebro neoxiduje a je nenahraditeľné v priemysle.

Striebro
Zásoby striebra sa míňajú

Striebro profituje zo skutočnosti, že je len z malej časti považované za investičný kov, na druhej strane z toho, že väčšia časť ročnej novej produkcie sa používa na priemyselné účely.

„Nevyhnutne potrebné striebro, ktorého zásoby sa míňajú, nie je hodnotené správne a okrem toho predstavuje neopakovateľnú šancu.“
Ted Butler – analytik striebra
Zásoby striebra sa míňajú

Striebro nie je možné ťažiť neobmedzene. Celkové ešte vyťažiteľné množstvo sa odhaduje na približne 510.000 ton a postačí pri rovnakom objeme ťažby ešte na cca. 20 rokov.

Dopyt po striebre stúpa

Svetový nedostatok vody vedie k hľadaniu nových ciest pre získanie vody za použitia striebra. Stúpajúci počet obyvateľstva sveta potrebuje elektrické prístroje a potreba použitia v lekárstve stúpa.

Ďalšími oblasťami použitia sú solárne zariadenia. Slnečná energia je rozvíjajúcou sa oblasťou, ktorá v budúcnosti predpokladá veľkú potrebu striebra.